У Києві вперше стартувала європейська олімпіада

У Києві вперше стартувала європейська олімпіада

Європейська математична олімпіада для дівчат (European Girls' Mathematical Olympiad - EGMO) вперше стартувала в українській столиці. Для участі у змаганнях до Києва прибули команди з 50 країн світу. Загалом в олімпіаді беруть участь 200 учасниць. Упродовж тижня вони розв’язуватимуть завдання з алгебри, комбінаторики, геометрії та теорії чисел. На проведення заходу Уряд України виділив 5,6 млн гривень.

Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства освіти та науки України.

- Зараз наша країна вперше приймає Європейську олімпіаду з математики для дівчат (EGMO) – ця подія світового масштабу проходить під патронатом Уряду України, що засвідчує: інвестиції в розвиток STEM-освіти є пріоритетом для нас, - наголосила під час офіційного відкриття олімпіади Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Окрім представників Європи, до EGMO долучилися знавці математики з США, Австралії, Японії, Індії, Південної Кореї, Чилі, Бразилії, Саудівської Аравії, Еквадору, Мексики, Перу тощо.

Цього року Європейська олімпіада з математики для дівчат проходить вже увосьме. Попередні змагання відбувалися у Великій Британії, Люксембурзі, Туреччині, Білорусі, Румунії, Швейцарії та Італії.

За 7 років існування EGMO українські учасниці вже тричі ставали найкращою командою за сумарною кількістю балів в офіційному заліку. Поки жодній з інших країн не вдалося повторити такі високі результати.

Від України в EGMO беруть участь одразу 2 команди. До цього наші дівчата успішно виступали у складі збірних України на Міжнародній математичній олімпіаді (ІМО) та Romanian masters of mathematics.