У Києві стало комфортніше здавати кров

У Києві стало комфортніше здавати кров

Відтепер здавати кров донори будуть у комфортніших умовах.

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник презентував оновлений зал для забору крові у донорів некомерційного підприємства «Київський міський центр крові», де за бюджетні кошти здійснено капітальний ремонт та придбано сучасне обладнання.

Микола Поворозник розповів, що ремонт розпочався із заміни всієї інженерії будівлі. А потім вже перейшли до косметичного ремонту внутрішніх приміщень. Оновлене приміщення більше схоже на сучасну приватну клініку, ніж на муніципальний медичний заклад. У планах – відремонтувати всі кабінети Центру крові та облаштувати дитячу кімнату, де зможуть залишати малечу донори.

- Цей ремонт – результат реформи, яка проходить у Києві. Одна з основних задач міста – створення максимально комфортних умов для тих, хто готовий здавати кров, щоб рятувати життя. Завдяки цьому центру всі столичні лікарні повністю забезпечені всіма компонентами крові.

Також під час візиту було оглянуто приміщення для відпочинку донорів після процедури, яке відремонтовано та оснащено у рамках реалізації проекту Громадського бюджету-2 «Донору крові – гідні умови для відпочинку після кроводачі!». Тут працює WI-FI, стоїть кулер з водою, сучасний ресепшн, масажні крісла. Ця кімната коштувала 400 тис.грн.

Поки оглядаємо оновлені приміщення, один з донорів, який відпочиває після процедури, раптово знепритомнює. І добре, що це відбулося у медичному закладі, де йому одразу надали допомогу. Ось чому важливо людям після процедури гарно відпочити. Раніше, коли замість зручних крісел були лише незручні кушетки, бувало, доводилось людині надавати необхідну допомогу прямо на підлозі, розповідають працівники.

- Ми отримали два апарати для тромбоцитаферезу, необхідні для заготівлі тромбоконцентрату та апарати, необхідні для заготівлі донорської крові та плазми, - розповідає Оксана Мулярчук, заступник директора некомерційного підприємства «Київський міський центр крові».

А от в донорах потреба є завжди, зазначає пані Мулярчук. Тому постійно працівники центру проводять виїзні акції з донорства в інститутах та офісах.