Чи судитимуть посадовців «Київавтодору» за привласнення 8 млн грн [доповнено]

Чи судитимуть посадовців «Київавтодору» за привласнення 8 млн грн [доповнено]

Правоохоронці завершили досудове розслідування за фактом незаконного заволодіння державними грошима службовими особами комунальної корпорації «Київавтодор». Про це повідомили у відділі комунікації столичної поліції.

- У 2017 році заступник генерального директора «Київавтодору» спільно з двома своїми підлеглими за попередньою змовою із керівником комерційної підрядної структури привласнили 8 мільйонів гривень, які виділила держава на капітальний ремонт столичних доріг, - розповіли у поліції Києва.

Зловмисники перерахували бюджетні гроші на рахунки фіктивних підприємств за нібито виконання ремонтних робіт. Слідчі провели обшуки за місцем мешкання фігурантів справи, а також у «Київавтодорі». У результаті правоохоронці вилучили документацію, яка підтверджує причетність посадовців до злочинної схеми. Правопорушникам оголосили про підозру, а на їхнє майно був накладений арешт.

Обвинувальний акт направлений до суду. За привласнення державних коштів членам організованої злочинної групи загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Комунальна корпорація «Київавтодор» інформує, що

28 лютого 2019 року на офіційному сайті Національної поліції була розміщена інформація стосовно звинувачень посадових осіб КК «Київавтодор» у начебто привласнені бюджетних коштів.

В свою чергу "Київавтодор" оприлюднив свою позицію, щодо звинувачень.

Комунальна корпорація «Київавтодор» офіційно інформує, що інформація не відповідає дійсності, а викладені звинувачення є безпідставними.

Зокрема, Державною аудиторською службою України по завданню Генеральної прокуратури України від 19.02.2018 № 04/2/4/1-602вих-18 та від 04.04.2018 № 04/2/4/1-60 була проведена перевірка окремих питань фінансово-господарської діяльності КК «Київавтодор» стосовно робіт з нанесення дорожньої розмітки.
У складеному акті б/н від 17 травня 2018 зазначено, що жодної шкоди, заподіяної бюджету, не виявлено, всі обсяги виконаних робіт підтверджені!

Відсутня інформація щодо заподіяння шкоди бюджету чи не підтвердження обсягів виконаних робіт і у висновку експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи від 22.12.2018 № 20129/17-49/22450/18-49, яка проводилась за ініціативою Національної поліції.

А Київська місцева прокуратура № 10 постановою від 30.10.2018 фактично визнала бездіяльність у справі № 42017000000000018 так званих «фігурантів злочину» по нанесенню розмітки. У документі йдеться: «…встановлено, що досудове розслідування організовано неефективно, з моменту реєстрації провадження слідчим жодної слідчої дії не проведено, вказівки процесуального керівника не виконуються»! І це ще раз доводить безпідставність звинувачень на адресу посадових осіб КК «Київавтодор».

Важливий і інший правовий аспект: згідно із ст. 17 Кримінального процесуального кодексу України особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

Сподіваємося, що у майбутньому інформація буде подаватися об’єктивно та неупереджено.