На честь мецената Ханенка випустили пам'ятну монету

На честь мецената Ханенка випустили пам'ятну монету

Національний банк України 17 січня увів в обіг пам’ятну монету номіналом 2 гривні, присвячену видатному киянину - підприємцю та меценату, який зробив значний внесок у ділове та громадське життя міста, - Богдану Івановичу Ханенку.

Про це повідомляє офіційний портал НБУ.

- Присвячена представнику відомого козацько-старшинського роду, колекціонеру, меценату, підприємцю, громадському діячу, який мав авторитет у фінансових і промислових колах та був помітною постаттю в діловому і громадському житті Києва, - Богдану Івановичу Ханенку, - говориться у повідомленні Національного банку.

- Справою життя Богдана Ханенка стало колекціонування. Разом із дружиною - Варварою Миколаївною, він зробив значний внесок у культурну спадщину України - понад сорок років Богдан і Варвара Ханенки збирали унікальні твори світового мистецтва та стали фундаторами музею, що носить їхнє ім`я.

За інформацією НБУ, дата введення монети в обіг - 17 січня 2019 року. Вона зроблена з метала нейзильбера, має номінал - 2 гривні, масу 12.8 г та діаметр 31,0 мм. Тираж монети становить 35 тис. штук. Її роздрібна ціна - 58 грн.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи 2019 УКРАЇНА (угорі ліворуч), ДВІ ГРИВНІ (угорі праворуч), унизу - БОГДАН ХАНЕНКО 1849 - 1917; у центрі на передньому плані портрет Богдана Ханенка, на другому плані ліворуч - Варвари Ханенко. Логотип Банкнотно-монетного двору розміщено на дзеркальному тлі праворуч.

На реверсі монети зображено композицію - руки, що символічно тримають стилізовану кольорову картину, виконану методом тамподруку.

Нагадаємо, 17 січня НБУ увів в обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену 100-річному ювілею від дня проголошення Акту Злуки – документу про об`єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу.