Історичний будинок у середмісті столиці реставрують

Історичний будинок у середмісті столиці реставрують

Будинок зі зміями реставрують. Відповідне погодження про реставрацію пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення на вул. Велика Житомирська, 32 підписав директором Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряком.

-З урахуванням наданих на розгляд матеріалів, Департамент надав дозвіл на виконання робіт згідно із проектом «Ремонтно-реставраційні роботи нежитлового будинку по вул. Великій Житомирській, 32». Будівля перебуває у приватній власності, але є пам’яткою архітектури і містобудування місцевого значення. Це дуже гарна тенденція. Буквально два тижні тому Департамент погодив реставрацію ще однієї пам’ятки – Центрального гастроному, що на Хрещатику, 40/1. Хочеться вірити, що інші власники пам’яток долучаться до цього позитивного тренду, – сказав Олександр Никоряк.

Про початок робіт виконавець повинен у тижневий строк повідомити Департамент. Окрім того, у той же строк після закінчення робіт він має оформити звіт про виконані на об’єкті роботи та надати його до Департаменту.

Нагадаємо, що 19 червня 2018 року Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 8202 «Про внесення змін до деяких законів України з питань удосконалення системи охорони культурної спадщини». Зміни були ініційовані та запропоновані Київською міською державною адміністрацією.

Серед іншого, законопроектом передбачено введення відповідальності за завдання шкоди не лише пам’яткам, але і щойно виявленим об’єктам культурної спадщини та їхнім частинам; збільшення штрафів за доведення пам’яток до руйнації із 17-170 тис. грн до 85-255 тис. грн, а за повторне порушення накладатимуть штраф у 340 тис. грн.

Також пропонується започаткувати можливість викупу пам’ятки у комунальну власність. Наразі ж пам’ятка навіть місцевого значення може бути викуплена винятково до державної власності, що гальмує наведення ладу у сфері охорони та збереження об’єктів культурної спадщини.