Енергетики просять киян у лютому не переплутати рахунки й погасити борги

Енергетики просять киян у лютому не переплутати рахунки й погасити борги

На початку січня мешканці Києва отримали платіжки за електроенергію, спожиту у грудні 2018-го, тож у документі останній раз зазначені старі реквізити. Вже в лютому вони зміняться згідно з вимогами реформи енергоринку. Але борг за 2018 рік, якщо він з’явився за якихось обставин, треба сплатити саме тій компанії, яка надавала послугу протягом року, тобто ДТЕК Київські електромережі. Просимо киян бути уважними при оплаті, погасити борги та уникати їх накопичення у майбутньому.

З 1 січня 2019 року розпочався перший етап державної реформи ринку електроенергії: енергопослуги клієнтам в Україні відтепер надаватимуть дві різні компанії - оператор системи розподілу (ОСР) та постачальник. Докладніше про це у "Вечірньому Києві" читайте тут. 

-Реформа ринку електроенергії вже стартувала. І споживачі мають бути уважними при сплаті перших рахунків та погашені попередніх боргових зобов’язань. У січні 2019 р. кияни отримають один рахунок від ДТЕК Київських електромереж, а вже у лютому 2019 р. можуть отримати два рахунки. Перший від нового постачальника, а другий від нас, в якому є борг за спожиту електроенергію у 2018 р. Щоб закрити заборгованість, клієнтам треба перевірити, який рахунок вони оплачують: чи то послуги за 2019 р., чи то за 2018 р. Якщо клієнт помилково оплатить заборгованість за іншими реквізитами, то, на жаль, борг залишиться непогашеним. Всім споживачам треба бути уважними у перехідний період, щоб уникнути непорозумінь», - пояснив Олександр Бемм, комерційний директор ДТЕК Київські електромережі.

Отже, сплачувати за спожиту електроенергію у 2018 році необхідно ДТЕК Київські електромережі. 

Раніше керівник департаменту маркетингу та продажів ДТЕК Мережі Євген Бушма пояснював «Вечірньому Києву»:  «Стосовно сплати за спожиту електроенергію у квартирах: вона не змінюється: як і раніше це – 90 копійок та 1,68 грн. Але через впровадження першого етапу реформи в енергетиці, кияни мусять сплатити за грудень ще компанії ДТЕК «Київські електромережі» й розрахуватися з нею по всіх боргах.  А вже в лютому надійдуть нові платіжки, де буде два розрахункових рахунки для двох компаній. У підсумку – тариф не зміниться. Сума та ж – 90 коп. і 1,68 грн, просто їх буде поділено між двома організаціями. Особисті розрахункові рахунки киян та контрольна сума  (о/р та КС) залишаться такими ж. В усіх відділеннях банків будуть знати, на які рахунки надсилати кошти, що сплачують кияни.