Хочеш перейменувати вулицю - домовся з мешканцями: новий порядок у Києві

Хочеш перейменувати вулицю - домовся з мешканцями: новий порядок у Києві

Аби залучити більше мешканців столиці до процесу вибору нової назви при перейменуванні вулиць та врахувати звернення депутатів Київради, внесені зміни до «Порядку громадського обговорення…» Обов’язковими стають консультації з мешканцями, які там постійно проживають. Відповідне розпорядження підписано Київським міським головою

Протягом 2014-2018 років у Києві перейменовано 206 об’єктів через виконання Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Така кількість перейменувань часто викликала значний суспільний резонанс серед киян, тому прийнято рішення про обов’язкові консультації з мешканцями вулиць, які пропонують перейменувати.

Тепер організатором проведення консультацій з мешканцями є сам ініціатор перейменування. Він має право самостійно визначити форму цих консультацій – громадські слухання, збори, збір підписів, зустрічі.

Результати консультацій подаються на ім’я Київського міського голови одночасно з ініціативою про перейменування, крім випадків, коли ініціатива про перейменування оформлена та підтримана як електронна петиція.

Ці зміни не стосуються пропозицій про найменування нових вулиць, перейменування мостів, скверів, парків тощо, а також присвоєння імен юридичним особам комунальної форми власності.