Зі столичних будинків падають бурульки: що робити

Зі столичних будинків падають бурульки: що робити

За прогнозом Укргідрометцентру, 17 січня вночі у столиці очікується 4-6° морозу, вдень 0-2° тепла; 18 січня – вночі 0-2° морозу, вдень 2-4° тепла. Про це повідомила Київська служба порятунку.

Внаслідок температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель і на великих деревах масово утворюються крижані бурульки. А з підвищенням температури повітря збільшується ризик падіння бурульок на перехожих.

Крижані бурульки активно утворюються на покрівлях споруд, виступаючих архітектурних частинах будівель і на великих деревах, тому необхідно спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

Управління з питань цивільного захисту КМДА закликає мешканців міста бути обережними та дотримуватись основних рекомендацій:

  • звертайте увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків;
  • не заходьте за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності – звертайте увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків;
  • по можливості тримайтеся на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста;
  • слід бути уважними під час прогулянок у парку, особливо з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, подекуди з них може впасти велика брила снігу разом з бурульками. Тому, проходячи біля високих дерев, спершу необхідно переконатися, що немає загрози падіння снігу;
  • власникам автотранспорту не слід паркувати свої машини біля будинків;
  • якщо під час руху ви почули зверху підозрілий шум – ні в якому разі не можна зупинятись, підіймати голову та роздивлятись що відбувається, можливо це схід снігу або крижаної брили; бігти від будівлі теж не можна, треба якомога швидко притиснутися до стіни, козирок даху послужить укриттям.

Якщо ви побачили місця із значним сніговим чи льодовим  карнизом, частоколом бурульок, не полінуйтеся повідомити про це міським службам, аби вберегти чиюсь голову чи навіть життя від небезпеки з дахів.

– У першу чергу потрібно звертатися до балансоутримувача території, тобто в жек або ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку), і тоді фахівці оперативно вживатимуть необхідних заходів. Кияни можуть звернутися безпосередньо до КО "Київзеленбуд", для цього потрібно зателефонувати на гарячу лінію підприємства за телефоном: (044) 272-40-18. Наші співробітники виїдуть за вказаною адресою і зіб'ють небезпечні бурульки, які можуть травмувати перехожих. На гарячу лінію можна звернутися і в разі, якщо жителі помітили аварійні гілки на деревах, або якщо дерево впало. Бригада виїде на місце, розпиляє його і вивезе. Також можна поскаржитися до Контактного центру мерії за телефоном 15-51 або ж залишити письмове повідомлення на сайті 1551.gov.ua, – радить провідний спеціаліст зі зв'язків з громадськістю КО "Київзеленбуд" Карина Коноплянко.