З Сергія в Діоніди: які імена у Києві змінюють найчастіше

З Сергія в Діоніди: які імена у Києві змінюють найчастіше

За 2018 рік у Києві було зареєстровано 1620 змін імені. Про це повідомили у головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві.

- Багато хто вважає, що саме від імені залежить доля людини. Та чи знали Ви, що ім'я можна змінювати необмежену кількість разів?З кожним роком у столиці все частіше вдаються до зміни імені. Тільки за 2018 рік у Києві було зареєстровано 1620 змін імені. Це на сотню більше, ніж у 2017 році та майже на 200 більше, ніж у 2016-му, - розповіли в управлінні.

Українці змінюють імена на більш неординарні, або екзотичні на звичні.

  • Віталій став Сальвадором, Богдан – Богдан-Іден, Магістр – Михайло, Данило – Даніель, Сергій – Хакон-Сігрслі, Максим – Макс, Сергій – Агат, Хосейн – Даніель, Сергій – Діонід, Віктор – Человєк, Тарас – Рагнар;
  • Оксана стала Онні, Богдана – Джоя, Олена – Ліка, Вікторія – Ясніна-Віта, Марина – Марса, Аліна – Аіріса, Оксана – Сара, Людмила – Міла, Єлизавета – Климентина, Гамаїл – Амалія, Дженіфер – Євгенія, Нонна – Ніка, Наталія – Владислава, Олена – Максимільяна, Баношва – Беатріс, Анастасія – Аполінарія, Тідо – Кара, Наталя – Марта, Ася – Шейла, Юлія – Ельлєя.

Державна реєстрація зміни імені провадиться районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання особи.

Заява про зміну імені розглядається протягом місяця. За цей період органи внутрішніх справ здійснюють перевірку, чи не переховується від правосуддя особа, та надають дозвіл на зміну імені.

Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко нагадує, що законодавством України не обмежена кількість зміни власного імені громадянином, який досяг 16-річного віку. Для цього потрібно звернутись до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.