Сходи у підземних переходах стануть безпечними

Сходи у підземних переходах стануть безпечними

Відтепер на сходах підземних переходів обов’язково будуть облаштовувати розділювальні поручні для організації безпечного та зручного руху пішоходів на вхід та вихід. Норму про проектування таких поручнів закладено у нових ДБН “Вулиці та дороги населених пунктів”, які вступили в дію з 1 вересня 2018 року.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів України.

- Безпека людей – це пріоритет №1. Тому під час роботи над новими ДБН щодо вулиць і доріг населених пунктів було передбачено проектування зручних розділювальних поручнів на сходах підземних переходів. Це буде актуально в першу чергу для переходів, які поєднані з метро, а також всіх інших, де є великі потоки людей, –  розповів про нові норми заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Відтак у ДБН прописано, що на сходах підземних переходів доцільно розділяти потоки пішоходів на вхід і вихід розділювальними поручнями.

За словами заступника Міністра, це сприятиме впорядкуванню потоків людей на вхід та вихід, мінімізує можливі зіткнення та тисняву на сходах, створить умови для більш безпечного та зручного руху, особливо у зимовий період та для людей похилого віку.

Нові ДБН було розроблено фахівцями ДП “ДерждорНДІ” на заміну попередніх ДБН, які діяли з 2001 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Нагадаємо, Мінрегіонбуд хоче зробити обов’язковим озеленення вулиць та доріг при їх новому будівництві, реконструкції або капремонті.