Киян агітують пересісти на велосипеди

Киян агітують пересісти на велосипеди

У рамках Європейського тижня мобільності (ЄТМ) з 16 до 22 вересня міста України проводитимуть заходи з популяризації сталого транспорту (громадського транспорту, пішої ходи та велосипедів) та зменшення використання приватних автомобілів.

Як повідомив Департамент містобудування та архітектури, Київ уже вчетверте долучається до проведення цього тижня. Його мета – привернути увагу до проблем, які створює у містах надмірне використання приватних автомобілів, а також  показати, що міста мають існувати насамперед для людей, а не для машин.

- Затори на вулицях та мостах Києва, шкідливі вихлопи, якими ми дихаємо майже постійно на вулиці, вирубування парків і лісів під будівництво нових доріг, дорожні аварії – все це наслідки автоцентричного підходу до розвитку міста. У європейських країнах, натомість, давно зрозуміли, що на першому місці має стояти комфорт людини та її безпека, а отже – розвиток вело-пішохідних зон, якісного громадського транспорту, – зазначає координаторка роботи Асоціації велосипедистів Києва та радниця міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Ксенія Семенова.

В Європі Тиждень мобільності проводять з 2002 року, об’єднуючи близько 2000 міст. Україна долучається з 2010-го, надсилаючи заявки від 8-12 українських міст щороку.

Асоціація велосипедистів Києва – координатор Тижня мобільності в Києві – запрошує всіх до участі у велопараді, Дні «Велосипедом на роботу», Дні «ПАРКування», вечірніх екскурсіях містом та майстер-класах.

Детальніше про програму заходів у Києві на сайті Департаменту містобудування та архітектури.