Петро Пантелєєв: Квартплату у Києві підвищувати не будуть

Петро Пантелєєв: Квартплату у Києві підвищувати не будуть

Комунальні компанії, що здійснюють надання послуг із утримання будинків та прибудинкових територій (керуючі компанії), не підвищуватимуть вартість своїх послуг.

Сьогодні на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), скасована постанова від 21 грудня 2018 року № 2010 про підвищення ціни на електроенергію, яка споживається на технічні цілі у багатоквартирних будинках та садових товариствах. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

-Ціна на електроенергію є одним із визначальних факторів під час формування вартості послуг на утримання будинків та прибудинкових територій. Адже до переліку послуг, що сьогодні надають комунальні керуючі компанії, входить електрифікація ліфтів, освітлення коридорів у будинках, робота насосного обладнання у будинках тощо. Рішення про скасування підвищеної ціни на електроенергію дає можливість комунальним підприємствам утримати вартість своїх послуг і не підвищувати їх, – повідомив Петро Пантелеєв.
Він наголосив, що нинішня ціна послуг із утримання будинків та прибудинкових територій – це вартість, враховуючи необхідні витрати компаній, і вона є суттєво нижчою порівняно з більшістю цін комерційних підприємств.

«Сьогодні комунальні компанії не є монополістами на ринку, близько 40% житла обслуговують комерційні компанії. Більше того, люди мають вибір – прийнявши рішення на рівні всього будинку, жителі можуть обрати будь-яке підприємство для обслуговування, обрати лише той перелік послуг, який вони вважають необхідним», – пояснив заступник голови КМДА.

Він також зауважив, що в інтересах комунальних керуючих компаній та їхніх структурних підрозділів – житлово-експлуатаційних дільниць – подбати про забезпечення належної якості сервісу, що б відповідала реальній ціні, яку сплачують мешканці.