Для лабораторії з оцінки якості води Дніпра ЄС виділить півмільйона євро

Для лабораторії з оцінки якості води Дніпра ЄС виділить півмільйона євро

Проект ЄС ”Водна ініціатива плюс" (EUWI+) інвестує близько 500 тисяч євро в сучасне обладнання для лабораторії у Вишгороді, яка аналізуватиме якість води Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ. Про це повідомляє Євроінтеграційний портал.

Угоду про закупівлю устаткування уклали Міністерство екології та природних ресурсів України, Державне агентство водних ресурсів України, Український гідрометеорологічний центр ДСНС та Агентство з охорони навколишнього середовища Австрії.

- Проект ЄС надасть газовий хроматограф, ртутний аналізатор, аналізатор для визначення азоту, термореактор для визначення фосфору, систему очищення води, лабораторну посудомийну машину тощо. Це дозволить лабораторії визначати хімічний стан поверхневих вод за 33 показниками з переліку 45 пріоритетних забруднюючих речовин, які завдають шкоду водному середовищу, - пояснили в прес-центрі команди Офісу Віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Нове обладнання планують встановити до кінця 2019 року.

Крім того, згідно з Угодою, Український гідрометеорологічний центр ДСНС отримає автоматичні прилади для вимірювання витрат води (доплери).