Тварин у цирках не буде вже за п’ять років

Тварин у цирках не буде вже за п’ять років

Кабінет Міністрів розглянув та схвалив запропоновані Міністерством екології та природних ресурсів України зміни до законодавства, які стосуються захисту тварин від жорстокого поводження. Проектом закону передбачено, що вже за п’ять років використання диких тварин у цирках буде повністю заборонено.

Про це повідомляє офіційний сайт Мінприроди.

- Уряд підтримав наш законопроект, який врегульовує ряд питань щодо захисту тварин від жорстокого поводження. Зокрема, і заборону використання диких тварин у цирках із перехідним періодом 5 років, -  сказав Остап Семерак.

Він зазначив, що цей час знадобиться для вироблення механізму передачі диких тварин до природно-заповідного фонду та визначення місць подальшого  проживання  тварин.

- Ми не можемо в один день заборонити використання тварин, не подумавши, що буде з ними далі, хто їх буде утримувати та годувати. Україна не перша країна, яка проходить цей шлях… Ми отримаємо великий спротив від людей, неготових відмовитися від експлуатації тварин у видовищах. Ми готові до цього протистояння. Зрештою,  у світі є кілька десятків країн, які відмовилися від цирків і Україна має всі шанси поповнити їх ряди. Попереду розгляд проекту закону у ВРУ, - сказав Міністр екології.

Він також наголосив, що проблема неадекватного поводження з тваринами назріла давно і поширюється далеко за межі цирків. Зокрема, йдеться про утримання диких тварин у приватному секторі та розподіл повноважень між органами влади, наділеними повноваженнями застосувати санкції по відношенню до безвідповідальних власників.

-Уряд  сьогодні підтримав запропоновані нами зміни до Кодексу про адміністративні порушення та Кримінального кодексу України, які нарешті  розмежовують повноваження  щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення  стосовно жорстокого поводження із тваринами, - сказав Остап Семерак.

Так, згідно запропонованих змін, розгляд справ про адміністративні порушення стосовно диких тварин віднесено до компетенції Державної екологічної інспекції України, а щодо домашніх та безпритульних  до Національної поліції України.

Також Міністр екології повідомив, що на сьогодні в Україні ніхто не володіє інформацією щодо реальної кількості диких тварин, які є у приватній власності, тому Мінприроди виступає за створення Єдиного електронного реєстру з обліку диких тварин, куди їх власники в обов’язковому порядку будуть змушені  вносити всі дані, а також ініціює розробку Порядку вилучення диких тварин у недобросовісних власників.

За інформацією Мінприроди, виступи диких тварин у цирках офіційно заборонені у таких країнах як Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Данія, Латвія, Голландія, Румунія, Словенія, Фінляндія, Швеція.

У Болівії, Греції, Данії, на Кіпрі та Мальті заборонені циркові виступи як диких, так і свійських тварин.  В Угорщині та Португалії забороно використання диких тварин в цирках, які включені в Список CITES I.

Фото - сайт Мінприроди.