На Хрещатику реставрують Центральний гастроном

На Хрещатику реставрують Центральний гастроном

Департамент охорони культурної спадщини розглянув і погодив реставрацію пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення на вул. Хрещатик, 40/1. Відповідне погодження підписав директор Департаменту Олександр Никоряк.

-Департамент охорони культурної спадщини розглянув питання щодо погодження «Проекту першочергових протиаварійних робіт на пам’ятці архітектури та містобудування місцевого значення на вул. Хрещатик, 40/1» і, діючи в межах наданих повноважень, за умови дотримання вимог чинного законодавства та інших діючих нормативно-правових документів, цим листом погоджує реставраційну частину наданого проекту, – ідеться у листі.

Дозвіл на проведення робіт необхідно отримати у Департаменті охорони культурної спадщини. У разі необхідності, дозвіл на проведення будівельних земляних робіт, у т. ч. робіт із прокладання інженерних мереж, отримати у Міністерстві культури – центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини.

-Уже невдовзі будуть розпочаті протиаварійні та реставраційні роботи. Таки є соціально відповідальні представники бізнесу, яким не байдуже наше місто, наше історичне і культурне надбання. Я би радив поквапитися й іншим приватним власникам пам’яток. Оскільки невдовзі Верховна Рада посилить відповідальність за доведення до руйнації пам’яток, і штрафами у півтори тисячі гривень вже не відбутися, – прокоментував директор Департаменту Олександр Никоряк.

Нагадаємо, 19 червня 2018 року Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 8202 «Про внесення змін до деяких законів України з питань удосконалення системи охорони культурної спадщини».

Зміни були ініційовані та запропоновані Київською міською державною адміністрацією.

Серед іншого, законопроектом передбачено введення відповідальності за завдання шкоди не лише пам’яткам, але і щойно виявленим об’єктам культурної спадщини та їхнім частинам; збільшення штрафів за доведення пам’яток до руйнації із 17 тис. – 170 тис. грн до 85 тис. – 255 тис. грн, а за повторне порушення – накладатимуть штраф у 340 тис. грн.

Також пропонується започаткувати можливість викупу пам’ятки у комунальну власність. Наразі ж пам’ятка навіть місцевого значення може бути викуплена виключно до державної власності, що гальмує наведення ладу у сфері охорони та збереження об’єктів культурної спадщини.

Нагадаємо, пожежа на Хрещатику: перехожі не сумніваються у причинах.

Титульне фото: таким був "Центральний Гастроном" у 1983-му році. Фото з газети "Вечірній Київ".