У Борисполі Нацгвардія та рятувальники отримали першу партію гелікоптерів "Airbus"

У Борисполі Нацгвардія та рятувальники отримали першу партію гелікоптерів "Airbus"

Україна придбала 55 гелікоптерів компанії Airbus Helicopters, першу партію яких сьогодні  отримали від французьких друзів і передали для Національної гвардії України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Петро Порошенко взяв участь у церемонії передачі, яка відбулася в міжнародному аеропорту «Бориспіль». Про це повідомили в прес-службі Глави Держави.

Президент підкреслив, що «це непересічна подія, яскраве свідчення укріплення матеріальної бази для наших прикордонників, рятівників, підрозділів Національної гвардії».

-Символ нашої ефективної співпраці між Україною та Євросоюзом взагалі та між Україною, Францією і Німеччиною, яка приносить конкретні плоди», - сказав Президент. Він зауважив, що Німеччина бере участь у спільному з Францією виробництві цих гелікоптерів.

Президент відзначив технічні характеристики та можливості цих вертольотів, а саме їх злітну вагу в 11 тон, місткість – до 24 рятівників або пасажирів.

За його словами, велика надійність і радіус дії більше ніж 1000 км дають можливість забезпечувати рятівні роботи в гірській місцевості та нести патрулювання в Азово-Чорноморському басейні.

Проект був реалізований у дуже короткий термін.

-Буквально менше року ми обговорювали цей проект з Президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Ангелою Меркель, - сказав Президент та відзначив роль Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та всієї переговорної команди у його практичному втіленні.

Він додав, що другим етапом співпраці з компанією Airbus буде використання бойових вертольотів для потреб ЗСУ.

Крім того Президент зазначив, що використання французько-німецьких гелікоптерів підвищить конкуренцію і швидкість модернізації авіаційних машин серед українських виробників.