В Україні скасували дозволи на перепланування квартири: умови

В Україні скасували дозволи на перепланування квартири: умови

Тепер для перепланування квартири не потрібен дозвіл, якщо йдеться про зміни, які не зачіпають несучі конструкції. Якісна зміна №402, повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

За його словами, Кабмін прийняв відповідну постанову, розширивши перелік нескладних будівельних робіт, що не потребують дозволів на їх проведення та введення в експлуатацію.

- Раніше перенесення стін в своїй квартирі потрібно було узаконювати – отримувати дозвіл від Державної архітектурно-будівельної інспекції України, чекати на його отримання 3-6 місяців. Тепер такі роботи не потребують цих документів. Але є уточнення. Можна робити перепланування квартири в багатоквартирному будинку без отримання відповідного дозволу, якщо, звичайно, немає втручання в несучі конструкції або інженерні системи загального користування! - пише він.

Метою такого спрощення є дерегуляція – скорочення дозвільних процедур і відповідно спрощення життя громадян.

Він наводить приклади, на які поширюється це спрощення. Так, можна робити перепланування або переоснащення (без втручання в огороджувальні та несучі конструкції) торговельних залів ТРЦ, офісних приміщень бізнес-центрів, та інших об’єктів, що за класом наслідків належать до СС2 та СС3.

Так, згідно з постановою, у перелік увійшли роботи з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, а також нежилого будинку або споруди та приміщень в них (виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та інженерні системи загального користування), що відноситься до об’єктів за класами наслідків СС1 (незначні наслідки), СС2 (середні) та СС3 (значні).