В Україні від кору померла дитина

В Україні від кору померла дитина

Минулого тижня від ускладнень внаслідок кору померла дитина в Одесі, якій було 1 рік і 3 місяці. МОЗ України висловлює співчуття рідним дитини. 

- Їй не робили планове щеплення від кору в 1 рік з медичних причин. Захистити дітей з серйозними протипоказами щодо щеплень може тільки колективний імунітет, коли 95-98% населення вакциновані проти кору. Проте станом на 1 листопада рівень охоплення плановими щепленнями дітей віком 1 рік в Одеському регіоні становить 68,9%: цього недостатньо для того, щоб інфекція не поширювалась. Це вже 16-й випадок смерті від кору за 2018 рік, - повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Показники захворюваності на кір залишаються високими. За минулий тиждень на кір захворіли 2 652 людини — 893 дорослих і 1 759 дітей (на 1,5 % більше ніж минулого тижня). 

Медики закликають батьків обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень, і якомога скоріше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. 

Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику - військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики.

Станом на 13 грудня 2018 р. в Україні наявні 860,5 тисяч доз якісної, безпечної і ефективної вакцини проти кору, паротиту і краснухи. Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці