До свят Нацбанк створив “янгольську” монету

До свят Нацбанк створив “янгольську” монету

Національний банк України до новорічно-різдвяних свят увів в обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень, прикрашену святковою символікою — янголами, Різдвяною зіркою та добрими побажаннями.

Про це повідомляє офіційний портал НБУ.

- Присвячена новорічно-різдвяним святам - веселому, радісному періоду, що вирізняється своєю особливою обрядовістю, багатством фольклору, етнографічною самобутністю. Новий рік - це не просто переддень нових 12 місяців, а одне з найдавніших і найзагадковіших свят, очікування і відзначення якого пов`язані зі світом добрих казок і магії. У загальнолюдській культурній традиції це подія, що впродовж століть відзначається в усіх країнах і на всіх континентах. В Україні новорічно-різдвяні святкування мають особливу тривалу історію, багату різноманітну атрибутику та зберегли давні традиції, - пояснює ідею випуску монети Національний банк.

За інформацією НБУ, дата введення монети в обіг - 17 грудня 2018 року. Її номінал - 5 гривень, зроблена вона з метала нейзильбера, має масу 16,54 г та діаметр 35,0 мм. Тираж монети становить 50 тис. штук.

               

На аверсі монети на дзеркальному тлі розміщено: угорі напис - УКРАЇНА, під яким малий Державний Герб України, у центрі - три ангели; ліворуч - рік карбування монети 2018; унизу - номінал 5 гривень; по колу - стилізоване зображення сніжинок та зірочок; праворуч - логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено кольорову різдвяну зірку - один із символів народного обряду колядування, стародавній символ сонця, вогню і тепла; навколо зірки напис: З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ! 

Нагадаємо, НБУ опублікував графік, як працюватимуть банки на свята.