На Київщині перевищено епідемічний поріг на грип та ГРВІ

На Київщині перевищено епідемічний поріг на грип та ГРВІ

У Київській області зросла кількість тих, хто захворів на грип та ГРВІ. Порівняно з минулим тижнем, рівень захворюваності зріс на 3,8% і склав 528,2 на 100 000 населення.

- Епідемічні пороги перевищено у п’яти областях: Харківській — на 23%, Житомирській, Сумській та Київській — на 12%, Донецькій — на 1,1%. Загалом по Україні захворюваність на 1,8% перевищувала поріг, - повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України.

За даними рутинного епіднагляду, протягом звітного тижня на грип та ГРВІ захворіло 203 335 осіб, 67,3% з яких — діти віком до 17 років.

У країні зафіксовано середню інтенсивність епідемічної активності грипу та регіональне географічне поширення. Зареєстровано один летальний випадок від грипу А(H3N2).

Так, за даними медиків, за тиждень зареєстровано 73 випадки грипоподібного захворювання (26% лабораторно обстежено, у чотирьох випадках визначено віруси грипу типу А) і 97 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції (29% лабораторно обстежено, у п’яти випадках визначено вірус грипу типу А).

У МОЗ наголошують, що щорічне щеплення від грипу — це найкращий спосіб зменшити ризик захворювання, серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.