Київ увійшов до другої світлокліматичної зони

Київ увійшов до другої світлокліматичної зони

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у нових Державних будівельних нормах (ДБН) розширило зонування території України за світловим кліматом на 4 зони замість двох. Київська область увійшла до ІІ світлокліматичної зони разом із Закарпатською, Чернівецькою, Вінницькою, Чернігівською, Сумською, Харківською, Полтавською та Черкаською областями.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

- У нових ДБН В.2.5-28:2018 “Природне і штучне освітлення” передбачено розширення зонування території України за світловим кліматом на чотири зони замість двох, що дозволить проводити більш коректний розрахунок мінімальної площі вікон для підвищення інсоляції та комфорту приміщень, - говориться у повідомленні.

Як пояснив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, сьогодні при будівництві для розрахунку рівня природного освітлення використовуються відповідні дані світлового клімату в різних областях. Досі територія України була поділена всього на дві світлокліматичні зони. До однієї входять Одеська область та Крим, а інша охоплює решту регіонів.

е не зовсім коректно, адже територія України достатньо велика і зміни у світловому кліматі набагато відчутніші. Тому для коректного розрахунку і забезпечення приміщень необхідною інсоляцією та комфортом, у нових ДБН було розширено світлокліматичне зонування України до чотирьох зон, - зазначив заступник Міністра.

Відтак, згідно нових ДБН, територія України розподіляється на такі світлокліматичні зони:

зона I – Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська області;

зона ІІ – Закарпатська, Чернівецька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Полтавська, Черкаська області;

зона ІІІ – Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська області;

зона IV – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області, АР Крим.

Норми поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств; на проектування зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.

Нові ДБН вступають в дію з 28 лютого 2019 року. Вони були розроблені фахівцями ТОВ «КИЇВПРОМЕЛЕКТРОПРОЕКТ» на заміну діючих ДБН 2006 року.

Нагадаємо, Мінрегіонбуд пропонує внести зміни до ДБН аби забов’язати при будівництві трас влаштовувати на розділювальних смугах протизасліплюючі екрани.