Тонка крига: рятувальники не рекомендують киянам екстремальні прогулянки

Тонка крига: рятувальники не рекомендують киянам екстремальні прогулянки

Щороку, з настанням морозів, рятувальники нагадують правила поведінки на кризі.  На жаль, щороку на льоду гинуть рибалки, дорослі та діти, які не дотримуються цих елементарних рекомендацій.

-Якщо Вам раптом здалось, що саме час влаштувати прогулянку на льоду, або вирушити на зимову риболовлю, схаменіться!!! Велика кількість снігу ще не означає наявність міцної криги на столичних водоймах... лід наразі вкрай тонкий і небезпечний - попереджають рятувальники Деснянського району,  які вже встигли поспілкуватись з місцевими риболовами та застерегли їх виходити на кригу.

Заходи безпеки на льоду

По-перше, зараз на лід виходити категорично НЕ рекомендовано, існує великий ризик провалитись у крижану воду.

Якщо Ви все ж впевнені в своїх силах і готові ризикнути, візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. В жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Інакше вам доведеться з'ясовувати, наскільки добре ви умієте плавати...

Безпечним вважається лід: для одного пішохода - товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.

Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Запам’ятайте, що зимова риболовля потребує особливо суворого дотримання правил. Їх диктує багаторічний досвід не найщасливіших рибалок:

- не пробивайте поруч багато лунок;

- не збирайтеся великими групами на одному місці;

- не пробивайте лунки на переправах;

- не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;

- завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;

- тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.