Тренуватися під час застуди: Супрун розвінчала ще один міф

Тренуватися під час застуди: Супрун розвінчала ще один міф

Якщо ви не впевнені, чи варто тренуватись, можете пригадати так зване правило “вище шиї” — коли ви не маєте симптомів в тілі, а лише у верхній частині тіла — нежить, чхання чи невеликий кашель. У такому випадку займатись фізичною активністю нормально, радить в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Нежить, незначне запалення горла чи кашель — ще не привід повністю відмовитись від фізичної активності, пише вона. Найбільш ймовірно, що в цьому випадку, тренування не зашкодять вашому організму.

Вправи не прискорять процес одужання та не можуть погіршити стан. В деяких невеликих дослідженнях вказано, що фізична активність під час застуди не впливає на тривалість хвороби та на симптоми 

Втім, вправи допоможуть залишатись рухливими та покращити самопочуття.

  • Можете не припиняти заняття, але варто зменшити їхню інтенсивність та тривалість (до прикладу, біг замінити на прогулянки)
  • Краще займатись фізичною активністю на свіжому повітрі чи вдома, щоби зменшити ризики передачі вірусу в тренажерному залі чи іншому закритому приміщенні.

Якщо у вас грип – лежимо вдома

Симптоми як гарячка, головний біль, біль у м‘язах, у горлі, кашель та нежить — це захисні реакції організму на вірус, що допомагають з ним боротися. Вони свідчать про активну боротьбу імунітету з грипом.

В цей час тренуватись та додатково виснажувати свій організм не можна. Імунна система працює на всю потужність, щоби боротись з інфекцією. А фізичні навантаження — додаткова форма стресу, що ускладнює завдання для імунітету.

Симптоми грипу — результат активної роботи нашої імунної системи. Тому важливо створити своєму організму умови, щоби він міг боротись з вірусом:
дотримуйтесь постільного режиму без зайвих навантажень

  • пийте багато рідини
  • провітрюйте приміщення та за можливості робіть вологе прибирання
  • правильно харчуйтесь та не забувайте про повноцінний сон

- А тренування залиште на час, коли повністю одужаєте! - йдеться в дописі.

Фото: Максим Хомякевич