Кір у Києві поширився серед дітей без вакцинації

Кір у Києві поширився серед дітей без вакцинації

Лише в період із 26 листопада до 6 грудня із діагнозом кір госпіталізовано 60 дітей. Усього ж із початку року станом на 28 листопада на цю небезпечну хворобу занедужало понад 2600 осіб, понад тисячу з них – це діти.

Про це розповіла директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

"Наразі у Київський міській дитячий клінічній інфекційній лікарні з діагнозом кір перебуває 22 дитини. На щастя, зараз їхньому стану нічого не загрожує. Але замисліться – майже всі вони (понад 90%) не були вакциновані!" – цитує Гінзбург прес-служба 

Між тим, із погляду доказової медицини, вакцинація на сьогодні є єдиним надійним захистом від кору.

Варто пам’ятати, що кір легко передається від людини до людини. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди – нежить, температуру, кашель, а десь за тиждень з’являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба).

Дитяча хвороба "косить" дорослих. Останнім часом серед українців активно поширюють фейки про вакцинацію. Медики закликають критично ставитися до почутого чи прочитаного.  

За даними Центру громадського здоров’я профільного Департаменту КМДА, рівень охоплення ваксою проти кору, паротиту та краснухи в Києві становить 87,3% (у Київській області – 75,2%).

Читайте також: Черга у дитсадки в столиці зменшилась у пять разів