В Україні створили ще один курорт державного значення

В Україні створили ще один курорт державного значення

Сьогодні, 5 грудня, Верховна Рада проголосувала за проект закону, яким надали статус курорту державного значення Куяльницькому лиману, що на Одещині.

Таким чином держава намагається захистити унікальні родовища пелоїдів (лікувальний мул) та мінеральних вод.

- Коли неможливе - можливо! Одеський цілющий Куяльник - курорт! Таке рішення Парламент не міг прийняти 33 роки... ще з 1985 року..., - коментує одна з авторів законопроекту Ганна Романова.

- З метою збереження від передчасного псування та бактеріального забруднення мінеральних вод і лікувальних грязей Куяльницького лиману  постановою Ради міністрів Української РСР від 7 березня 1985 р. № 102 було затверджено межі округу і зон санітарної охорони курорту Куяльник в Одеській області. Однак і на сьогодні території курорту Куяльник не оголошені офіційно, відповідно до вимог Закону України “Про курорти” курортом державного значення, - йдеться в пояснювальній записці до прийнятого закону.

Очікується, що ухвалене рішення сприятиме економному та раціональному використанню унікальних природних лікувальних ресурсів Куяльницького лиману і забезпечення їх належної охорони.

Титульне фото: Думська