В столиці перерахують об'єкти комуністичної символіки

В столиці перерахують об'єкти комуністичної символіки

У Департаменті містобудування та архітектури вперше зібралася експертна рада з визначення художньої цінності об’єктів, які підлягають демонтажу, та їхньої подальшої долі після демонтажу. Створена ця експертна рада відповідно до плану заходів з декомунізації, затвердженого розпорядженням КМДА № 745 від 28 липня 2015 року. До її складу увійшли визначні архітектори, скульптори, історики, представники інституцій, що займаються національною політикою, охороною культурної спадщини, археологією тощо.

Основне завдання експертної ради – виважено та ґрунтовно підійти до питання визначення художньої цінності об’єктів, які підпадають під низку законів щодо декомунізації та цивілізованим способом розглянути можливість їхнього демонтажу.

На першому засіданні пролунали різні думки експертів щодо подальших дій у розрізі прийнятого закону. Були висловлювання щодо того, що демонтувати всі об’єкти не потрібно, оскільки їхня художня та історична цінність може переважати над певними політичними рішеннями.

Також слід зазначити, що серед об’єктів з елементами символіки комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів є багато пам’яток. Тому для початку члени експертної ради вирішили зібрати повний перелік таких об’єктів, а це інформація з різних структур: Українського інституту національної пам’яті, Управління охоронної спадщини, Департаменту містобудування та архітектури, Департаменту комунальної власності. Далі планується визначити статус цих об’єктів, створити «дорожню карту» з планом заходів, а також розглянути можливість закладення коштів на демонтаж об’єктів чи відповідної символіки та їхню реконструкцію.

Наступне засідання експертної ради планується провести через тиждень.