У Києві створять реабілітаційний простір для дітей з інвалідністю

У Києві створять реабілітаційний простір для дітей з інвалідністю

Наразі у Києві числиться понад 11 тисяч дітей з інвалідністю віком до 18 років, які потребують постійних реабілітаційних процедур. Для покращення якості послуг Департамент соціальної політики КМДА презентував концепцію створення «Єдиного реабілітаційного простору» для сімей, які виховують дітей та молодь з інвалідністю.

- Близько 75% сімей з дітьми та молоддю з інвалідністю знаходяться на обліку в закладах охорони здоров'я, 15% в спеціалізованих дитячих будинках та школах інтернатах, решта - в інших закладах. Наразі існує потреба у запровадженні стандартизованого підходу у наданні послуг, моніторингу якості реабілітаційних послуг, а також забезпеченні безперервного супроводу родини, яка дані послуги отримує, - зазначив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївский.

Основними завданнями спеціалісти виділили розробку та запровадження моделі безперервного супроводу сім’ї, створення інтерактивної карти надавачів соціальних та реабілітаційних послуг та системи моніторингу результативності.

- Планується створити мережу реабілітаційних відділень, груп денного перебування тощо. До цих процесів мають бути залучені й відділення ранньої реабілітації при районних територіальних центрах соціального обслуговування столиці, – зауважив директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов.

Впровадження концепції буде розділено на два етапи. Перший - це відпрацювання моделі «Єдиного реабілітаційного простору» на базі 5 пілотних районах міста Києва (Оболонський, Подільський, Солом’янський, Святошинський, Шевченківський). А другий - поширення апробованої моделі на всю територіальну громаду міста Києва.

Реабілітаційний простір дасть змогу дітям з інвалідністю залишатись в родинах, а не переводити їх до інтернатних закладів.

Фото: Департамент соціальної політики КМДА

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook