«Надзвичайний» штаб готовий до боротьби з негодою у Києві

«Надзвичайний» штаб готовий до боротьби з негодою у Києві

Для оперативного реагування у разі надзвичайних погодних ситуацій у столиці працює спеціальний штаб. Робота штабу під час осінньо-зимового періоду 2018/2019 років затверджена розпорядженням міського голови Віталія Кличка.

– Міський оперативний штаб з попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій працюватиме при наявності несприятливих погодних умов, таких як різка зміна температури, атмосферні опади, сильні та шквальні вітри та хуртовини, – зазначено у документі.

Така необхідність обумовлена тим, що на території Києва існує потенційна загроза виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру:

  • дуже сильний снігопад (кількість опадів 20 мм і більше, тривалістю 12 годин і менше)
  • дуже сильний дощ (дощ і мокрий сніг) (кількість опадів 50 мм і більше, тривалістю 12 годин і менше),
  • дуже сильний мороз (температура повітря мінус 30 °С і нижче)
  • сильне налипання снігу (шар замерзлого снігу на деревах, стовбурах, дротах електромереж тощо діаметром 35 мм і більше),
  • сильна ожеледь (шар льоду на деревах, дротах електромереж тощо діаметром 20 мм і більше)
  • снігові замети (повне припинення руху транспорту на шляхах)
  • сильна хуртовина (за швидкості вітру 15 м/с і більше, тривалістю 12 годин і більше), під час яких до зон надзвичайної ситуації можуть потрапити житлові та нежитлові будівлі та та нежитлові будівлі та споруди, міські комунікації, можливе травмування та загибель людей. 

Раніше Віталій Кличко підкреслював, що під час ускладнення погодних умов міський оперативний штаб працюватиме в цілодобовому режимі.  

До слова, штаб також використовує сучасну систему від Smart City, яка дозволяє щопівгодини здійснювати відеомоніторинг дорожньої ситуації на 23-ох найбільш складних спусках і підйомах та інформування відповідних служб у разі ускладнень.

Нагадуємо, що 5 пунктів обігріву запрацювало у центрі міста.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" в Telegram та Facebook.