Для лівого берега столиці будують потужну електромережу

Для лівого берега столиці будують потужну електромережу

ДТЕК Київські електромережі реалізує новий масштабний проект з будівництва транзитної лінії «ТЕЦ-5 - Славутич-1» і «ТЕЦ-5 - Славутич-2» загальною вартістю 164 мільйонів гривень. Нова високовольтна мережа довжиною 4,5 км пройде через Дніпро і буде змонтована на опорах португальського виробництва. Про це повідомили на офіційному сайті ДТЕК.

- Нова потужна електромережа буде живити новобудови на Осокорках і допоможе розвантажити значну частину підстанцій на лівому березі. Замість двох електроенергію будуть передавати чотири високовольтні повітряні лінії., - розповіли у холдингу.

Наразі йде перший етап проекту - установка нових сучасних металевих опор виробництва. Такий тип конструкцій в Києві встановлюється вперше, хоча в країнах ЄС його активно використовують для будівництва високовольтних ліній електропередач. На відміну від бетонних, вони компактніші біля основи і прості в обслуговуванні.

- Позитивний ефект від реалізації проекту отримає весь лівий берег. Також відкриються можливості для реалізації нових інфраструктурних та бізнес-проектів, - підкреслив Олександр Фоменко, генеральний директор ДТЕК Київські електромережі.

За його словами, вже змонтували вже дванадцять нових опор. Ще п'ять встановлять до кінця поточного року. На цьому перша частина проекту закінчиться. У  2019 році прокладатимуть повітряні лінії через Дніпро.

Нещодавно, ДТЕК Київські електромережі розпочав масштабну модернізацію ключового енерговузла Дарницького масиву - підстанції (ПС) «Позняки», яка забезпечує світлом 340 тисяч жителів району, а також системи електропостачання центральної частини Києва.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!