Чорнобиль замість курортів: туристи масово їдуть у зону відчуження

Чорнобиль замість курортів: туристи масово їдуть у зону відчуження

Чорнобильську зону відвідала рекордна кількість туристів. Про це повідомляє міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

За його словами, за останні три роки сприйняття цієї території кардинально змінилося. Про це свідчить кількість туристів, які щодня відвідують чорнобильську зону. Лише за 10 місяців 2018 року зону відчуження відвідало 52 452 туристів. З них 35 335 іноземці зі 112 країн світу.

- Світові цікава ця унікальна територія катастрофи, і заданий нами вектор правильний. Перетворення цієї території на екологічно безпечну, наскільки, звісно, це можливо в умовах незворотності шкоди природному середовищу, - мій постійний пріоритет. Формування правильної політики можливе лише при тісній співпраці із науковою спільнотою, - розповідає Семерак.

До того ж, в Києві проходить конференція «Перетворення об’єкту Укриття на екологічно безпечну систему», в якій беруть участь більше сотні українських і міжнародних фахівців. Науковці намагаються вже напрацювати нові інноваційні рішення.

Нагадаємо, у Чорнобилі скульптура «ожила» і подорожуватиме світом.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.