Успішно стартувала ракета-носій Вега – двигун до неї зробили в Україні

Успішно стартувала ракета-носій Вега – двигун до неї зробили в Україні

З космодрому Куру в Французькій Гвіані сьогодні о 03:42 за київським часом успішно стартувала ракета-носій Vega з космічним апаратом (КА) Mohammed VI – B вагою понад 1100 кг.

Блок маршового двигуна (БМД) РД-843 до цієї ракети-носія розробило державне Конструкторське бюро Південне. В Україні також серійно виготовляють ці БМД на Південному машинобудівному заводі, розповідає прес-служба державної компанії.

РД-843 використовують у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня ракети-носія Vega.

Місія космічного апарату Mohammed VI, який доставляє Вега, - картографування та землеустрій, регіональний розвиток, сільськогосподарський моніторинг, попередження та управління стихійними лихами, моніторинг змін у навколишньому середовищі та опустелювання, а також для прикордонного та прибережного спостереження. Пристрій Mohammed VI замовило Королівство Марокко. Його створили компанія Thales Alenia Space за участі Airbus.

Починаючи з квітня 2010 року, коли було здано замовнику, італійській компанії Avio S.p.A., першу льотну модель БМД, за вісім років виготовлено і відправлено до Італії 16 льотних моделей БМД, 13 з яких вже успішно виконали своє призначення під час пусків з космодрому Куру у Французькій Гвіані (починаючи з 2012 року). За цей час ракета-носій Vega з українським РД-843 вивела на орбіту 28 супутників.

У 2017 році було укладено контракт на виготовлення ще 20 блоків маршового двигуна РД-843.

Наступний пуск РН Vega з КА PRISMA заплановано на лютий 2019 року.

Нагадаємо, в США запустили ракету-носій Антарес за участі української компанії.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" в Telegram та Facebook.