Тренуються рятувати киян: людей завтра просять не панікувати через сирени

Тренуються рятувати киян: людей завтра просять не панікувати через сирени

20-22 листопада у столиці проходитимуть масштабні командно-штабні навчання рятувальних служб у разі виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період. Учасники відпрацюють практичні завдання на місцях у різних районах міста Києва. Про це повідомили на брифінгу Роман Ткачук – начальник управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА та Олег Стоволос – заступник начальника управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у м. Києві, полковник служби цивільного захисту.

За словами Романа Ткачука, навчання у Києві це заключний етап всеукраїнської перевірки підрозділів ДСНС та місцевих рятувальних служб, а також рятувальників окремих підприємств. На готовність до захисту населення від надзвичайних ситуацій техногенного походження. У столиці будуть перевіряти злагоджені дії в тому числі КП «Плесо», міського управління ДСНС й Київської служби порятунку за сценаріями підтоплення 6 районів водою з Київського водосховища, зупинки роботи ТЕЦ (на обігрів домівок) в зимових умовах, евакуацію великих мас людей, розгортання тимчасових та мобільних пунктів евакуації, подачу до них евакотранспорту. Таким чином Міністерство з надзвичайних ситуацій побачить, чи готові у Києві виконувати таку роботу. Подібні навчання не проводилися вже 10 років, але вони стануть регулярними.

У навчаннях візьмуть участь підприємства й відповідні служби Дарницького, Голосіївського, Дніпровського, Деснянського, Оболонського, Подільського районів.

За домовленістю з КМДА загальноміську систему оповіщення вирішили не включати, аби не наполохати киян. Працюватимуть сигнальні системи (сирени) окремих підприємств. Наприклад, заводу «Оболонь». Киянам, які почують такі сирени не треба нікуди бігти, вони мають лише включити засоби інформації – радіо та телевізор, аби прослухати інформацію щодо подальших дій. Але дії ці будуть умовними, тобто збиратися й кудись поспішати – не треба, слід лише увімкнути приймачі й послухати інформацію.

Сценарії навчань, локації та підприємства, залучені до процесу:

20 листопада навчання проводитимуть із можливим запуском локальних електросирен в Оболонському районі та 21 листопада – у Дніпровському та Деснянському районах.

Закликаємо мешканців міста не панікувати у разі пересування містом великої кількості аварійної-рятувальної техніки (до навчань буде залучено понад 50 одиниць техніки), включення сирени та з розумінням ставитись до можливих незручностей через практичне відпрацювання загальноміських навчань.

Суб’єкти господарювання, де в період проведення навчання проводяться спеціальні об’єктові навчання (тренування) з питань цивільного захисту:

20 листопада 2018 року

  • Теоретичне відпрацювання заходів на об’єкті щодо подолання наслідків несприятливих погодних умов відбудеться на територіях ПАТ «Київський вітамінний завод» та Київського палацу дітей та юнацтва у Подільському районі.
  • Відпрацювання практичних заходів щодо обмеження на в’їзд (проїзд містом) вантажного транспорту у разі погіршення погодних умов, які супроводжуються сильним снігопадом відбудеться на пункті пропуску КП напрямок – Вишгород, Овруч (Оболонський район). Тут з 12:00 до 13:00 відпрацьовуватимуть обмеження в’їзду вантажного транспорту у місто.
  • Відпрацювання практичних заходів щодо захисту населення і територій при виникненні надзвичайної ситуації техногенного характеру, пов’язаної з розповсюдженням небезпечної хімічної речовини (аміак) на ПрАТ «Оболонь» відбуватиметься з 14:30 до 16:30. Під час навчання будуть проводитись роботи з ліквідації наслідків НС, пов’язаних з розповсюдженням аміаку. Також, будуть відпрацьрвані питання евакуації з елементами тимчасового відселення населення, у тому числі, осіб з інвалідністю.

У навчаннях цього дня на кожному з об’єктів планується залучити від 70 до 160 осіб та до 12 одиниць техніки.

21 листопада 2018 року

  • Відпрацювання практичних заходів щодо евакуації населення внаслідок сильного підтоплення; ліквідація наслідків підтоплення із залученням 80 учасників та 3 одиниць техніки відбудеться з 11:00 до 17:00 на території Державного університету інфраструктури та технологій (Київський інститут водного транспорту) (Подільський район).
  • Відпрацювання практичних заходів щодо евакуації населення внаслідок сильного підтоплення; ліквідації наслідків підтоплення відбуватимуться з з 11:00 до 17:00 на територіях КП «Київшляхміст» (Печерський район), ДП завод «Генератор» (Оболонський район) та теоретичних заходів на території Міської дитячої клінічної лікарні №2 (Дніпровський район). До навчань на кожному з об’єктів будуть залучені від 8 до 79 осіб та до 7 одиниць техніки.

22 листопада 2018 року

  • Відпрацювання практичних заходів щодо захисту населення і територій при виникненні надзвичайної ситуації, пов’язаної з проривом мережі на території ТОВ «Євро-Реконструкція» (ліквідація наслідків НС, пов’язаних з аварією та відключенням тепло- та електропостачання Дніпровського та Деснянського районів м. Києва) із залученням 21 особи та 9 одиниць техніки відбудуться з 12:00 до 14:00.
  • Відпрацювання практичних заходів на суб’єктах господарювання в особливий період (введення правового режиму воєнного стану) відбудуться з 10:00 до 15:00 на територіях ПАТ «Київмедпрепарат» (Шевченківський район), Дирекції «Автотранспошта» ПАТ «Укрпошта» (Солом’янський район), КП«ШЕУ» (Святошинський район), Національного університету харчових технологій (Голосіївський район).

На кожному з об’єктів планується залучити від 23 до 170 осіб та до 8 одиниць техніки.