У США запустили ракету-носій Антарес за участі української компанії

У США запустили ракету-носій Антарес за участі української компанії

17 листопада 2018 року об 11 годині 01 хвилині за київським часом (4 годині 01 хвилині за північноамериканським східним часом) з Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) проведено успішний пуск ракети-носія (РН) "Антарес" з вантажним кораблем "Сігнус".

Інформацію опублікувало державне підприємство "КБ Південне". 

До чого тут Україна
Основну конструкцію першого ступеня PH "Антарес" розробило дніпровська державна компанія з Дніпра "КБ "Південне". Також українські підприємства виготовили першу ступінь до Антарес. Зокрема,  "Виробниче об’єднання "Південний машинобудівний завод ім.О.М. Макарова" разом з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), "ЧЕЗАРА", "РАПІД" (Чернігів) та ін..

- Проект "Антарес" є вдалим прикладом кооперації підприємств космічної галузі України у міжнародних космічних проектах, сталої зовнішньоекономічної діяльності наших підприємств та присутності української ракетно-космічної галузі на світовому космічному ринку, - пояснили конструктори.

Підготовка ракети-носія "Антарес" до пуску, її випробування i пуск виконані за участю українських фахівців. 

- Згідно з контрактом технічна підтримка пуску, приймання та обробка телеметричної інформації у режимі реального часу здійснювались з території КБ "Південне", - додають розробники.

Для чого Антарес вже 9-ий раз запустили в космос?
Це був дев’ятий пуск ракет-носіїв "Антарес". Головним розробником є американська корпорація Northrop Grumman Innovation Systems (колишня Orbital ATK). Вони працюють за контрактом з NASA. Наступний пуск заплановано на квітень 2019 року.

Цього разу "Антарес" вивела на орбіту вантажний корабель Cygnus, який повинен доставити на Міжнародну космічну станцію близько 3450 кг корисного вантажу на замовлення NASA – провізію та речі для екіпажу, матеріали для наукових досліджень, устаткування для станції та виходу у відкритий космос, комп'ютери та комплектуючі. Стикування з МКС заплановано на 19 листопада.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" в Telegram та Facebook.