Забудовників відправлять за дозволами в Інтернет

Забудовників відправлять за дозволами в Інтернет

Кабінет Міністрів планує створити для забудовників новий сервіс - Електронний кабінет, який дозволить перевести процес проходження усіх дозвільних будівельних процедур в онлайн. Для цього Електронний кабінет забудовника буде підключено до усіх необхідних державних реєстрів.

Про це під час круглого столу з представниками будівельної галузі та профільними асоціаціями повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, розповідає Урядовий портал.

-Сьогодні першочергове завдання для ДАБІ – відпрацювати разом з бізнесом нову концепцію роботи через запровадження електронного кабінету забудовника з підключенням всіх необхідних реєстрів. Створення нового сервісу максимально усуне чиновника з дозвільних процедур, - підкреслив Зубко.

За його словами, усі дозвільні процедури у будівництві мають бути максимально простими і прозорими. А Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) має стати відкритою та ефективною структурою.

-Наступне нововведення, яке буде запроваджене найближчим часом – підключення органів місцевого самоврядування до системи «Прозора ДАБІ» та залучення громадських інспекторів на місцях до роботи в системі ДАБІ, – наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Він нагадав, що з реформою децентралізації вже 100 громад отримали повноваження держархбудконтролю. А подальше якісне реформування будівельної галузі потребує необхідної законодавчої бази. Наразі у Парламенті чекають на прийняття 3 дуже важливі законопроекти, які мають внести зміни до законів, що регулюють містобудівну діяльність.

Нагадаємо, у щорічному рейтингу Світового банку Doing Business-2019 за показником «Отримання дозволів на будівництво» Україна посіла 30-те місце. Загалом країна зайняла цьогоріч 71-шу сходинку, покращивши свої позиції на 5 пунктів. 

Нагадаємо, Малому бізнесу допоможе консультативний офіс від Мінекономіки.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.