Без обрізки дерев Київ «захопить» омела

Без обрізки дерев Київ «захопить» омела

У комунальному об’єднанні «Київзеленбуд» роз’яснюють: крони дерев необхідно обрізати, оскільки це дозволяє видаляти сухі гілки без шкоди зеленим насадженням, а також із міркувань безпеки. Справа у тому, що під час негоди дерева можуть пошкодити автомобілі чи інше майно, розбити дахи будівель, пошкодити електромережі чи навіть травмувати людину. Про це повідомляє сайт КМДА.

Фахівці «Київзеленбуду» здійснюють огляд зелених насаджень, під час якого виявляють дерева, що потребують вжиття заходів санітарної, формувальної чи омолоджувальної обрізки крон. Також «Київзеленбуд» моніторить звернення киян щодо обрізки і на місці визначає її доцільність. Обрізці підлягають дерева, що мають сухі чи аварійні гілки, суховершинність, ознаки ураження хворобами чи омелою.

- Омела дикоросла, напівпаразитуюча рослина, вона може рости на дереві досить тривалий час. Від неї спочатку всихають гілки, а згодом увесь стовбур. Тому ми вважаємо своїм обов’язком знищувати її, - коментують у «Київзеленбуді».

Також обрізають дерева, що потребують формування крони або погіршують видимість дорожніх знаків, чи можуть призвести до пошкодження повітряних ліній електропередач тощо.

Невиконання заходів може призвести до підвищення рівня небезпеки ураження дерев збудниками хвороб і шкідниками, розповсюдження омели, а також неможливості дотримання будівельних норм та інших нормативно-правових актів щодо відстані від крон дерев до будівель, споруд, комунікацій тощо.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» в Telegram та Facebook.