Осінній призов у Києві: дві третини кандидатів розшукують

Осінній призов у Києві: дві третини кандидатів розшукують

На сьогодні лише 8% потенційних призовників Києва самостійно звернулися до військоматів, загалом вдалося призвати 39,5% призовників протягом осінньої кампанії.

Про це за підсумками брифінгу щодо призову на військову службу, військову службу за контрактом, службу в резерві у підрозділах Територіальної Оборони і заходів із мобілізації розповів військовий комісар Київського військового комісаріату полковник Сергій Клявлін, пише Інтерфакс-Україна.

Наразі не з'явилися на призовні дільниці 23 тисячі 424 людини.

Він зазначив, що явка потенційних призовників традиційно є вкрай низькою.

"Тобто жителі міста Києва до призовних дільниць як не зверталися, так і не звертаються. Ми їх шукаємо за допомогою органів Національної поліції і вже потім доправляємо до призовних дільниць, де визначається їхня придатність до строкової військової служби", - додав воєнком.

Військовий комісар відзначив, що роботодавці та виші подають некоректні дані, пошук строковиків триває.

"Тому ми з допомогою органів Нацполіції, перевіряючи гуртожитки, де проживали ці призовники, виявляємо такі факти, коли ті, хто не мають право на відстрочку, переховуються в гуртожитках під виглядом нібито студентів", - розповів він.

Окремо про контрактників
За контрактом до війська з Києва пішло 346 людей, з них – 76 жінки. 

163 з них мають статус учасника бойових дій і раніше виконували завдання під час проведення АТО.

Цьогоріч навіть продовжили строки осіннього призову. За планом, протягом цієї кампанії понад 700 киян мають піти до війська. Загалом на військовому обліку у столиці перебуває 89 420 осіб, із яких підлягають призову 57 549 осіб.

Варто додати, що призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в Операції об’єднаних сил не залучаються. Крім того, до призову цього року не залучатимуть громадян 18-19 років.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.

Титульне фото ілюстративне, Міністерства оборони України