Померла слониха Майя, яка виступала на манежах українських цирків

Померла слониха Майя, яка виступала на манежах українських цирків

44-річна слониха Майя, відома своїми виступами й в українських цирках, померла під час гастролей в білоруському Гомелі. 

Про це повідомив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.

- Вона померла, так і не побачивши волі. На цьому фото із Національного цирку України ви бачите слониху, за свободу якої боролися зоозахисники всього світу, - пише Тодорчук.

Майя півтора роки мандрувала Україною із цирковою династією Такачів (будапештський цирк). Останній орендовав тварину у власника з Німеччини Харді Шолля.

- Їй було 44, але холод і виснажливі мандрівки, гастролі країною, яка нічим не змогла їй допомогти, надати умови і лікарів, врятувати від експлуатації, зламав її дух, - додає зоозахисниця Mila Lutsjuk.

UAnimals 5 серпня 2017 повідомляло, що Будапештський цирк разом з Майєю вирішив приїхати з гастролями в Мукачево. Зрештою тоді закарпатці заборонили виступ шапіто, де тварин тримали в тісних вольєрах та тримали на асфальтному покритті.

Історію Майї розповідає Тодорчук: З часом Майю помітили в румунському цирку, звідки бідолашну слониху перевезли в Україну. Тут Майю змушували виконувати збочені трюки, водили вулицями для реклами садистських шоу. Хтось купував квитки і цим спонсорував знущання та кожен удар металевим гаком. 

Він додає: Втім свободу від страждань їй принесла лише смерть. Вчора на гастролях в білоруському Гомелі Майя померла.

- У цієї смерті є винні: циркові дресирувальники, директори цирків, Міністерство культури і особисто міністр. Той самий, зі сцени. В його компетенції припинити ці знущання. Втім система усіма силами захищає знущання на манежі.

На опублікованих відео з виступів Майї видно, що вона виконує складні трюки. Залишається лише здогадуватися, як її привчили до нетипової поведінки.

Нагадаємо, в минулому році в Києві заборонили вистави пересувних цирків- шапіто.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.