Двійнею відсвяткував народження 200-тисячної дитини Київський пологовий будинок

Двійнею відсвяткував народження 200-тисячної дитини Київський пологовий будинок

У Київському міському пологовому будинку № 5 народилася 200-тисячна дитина (з моменту заснування закладу – 1956 рік). Це одна із двійняток-дівчат, які з’явилися на світ 23 жовтня 2018 року. Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник привітав маму новонароджених. Про це повідомили в прес-службі КМДА.

- У першу чергу, бажаю новонародженим і їхнім батькам міцного здоров’я. Нехай дівчатка ростуть щасливими, а батьки тішаться їхніми успіхами. Окремо бажаю батькові терпіння та наснаги, – сказав Микола Поворозник.

Він зазначив, що сьогоднішній міський пологовий будинок № 5 – це провідний медичний заклад в Україні, який має давні традиції, власну школу акушерів-гінекологів, один із найбільших пологових будинків, де народжується кожен четвертий громадянин нашого міста.

-Основною спеціалізацією пологового будинку № 5 є надання акушерської допомоги вагітним високого ризику із патологіями вагітності. Це єдиний у місті центр, який спеціалізується на веденні вагітності, пологів та післяпологового періоду у жінок Києва із цукровим діабетом, вадами та операціями на серці, хворобами бронхолегеневої, сечостатевої систем, захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Жінки з такими захворюваннями зазвичай мають протипоказання для виношування вагітності, яка становить небезпеку навіть для їхнього життя. Проте у цьому пологовому їм допомагають виносити діток і стати мамами, – розповів Микола Поворозник.

Він додав, що цього року значна увага з боку міста приділяється саме дитинству.

Зокрема профінансовано закупівлю для усіх столичних пологових будинків діагностичного обладнання органів слуху та зору, яке дозволяє на ранніх стадіях виявити відхилення від норми та за можливості усунути його.

 Також придбано новітнє обладнання за допомогою якого, за необхідності, лікарі зможуть проводити оперативні втручання дитині, яка ще перебуває в утробі матері.