Школи та садочки Києва під наглядом відеокамер, вже півсотні вкрали

Школи та садочки Києва під наглядом відеокамер, вже півсотні вкрали

Усі школи та дитячі садочки Києва обладнані системами відеоспостереження. Загалом це -  2006 камер на 938 об’єктах та 1211 відеореєстраторів, які дозволяють охоронцям бачити поточну ситуацію. Архів зберігається протягом місяця. 

Сьогодні директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації Юрій Назаров та директор Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян розповіли про оснащеність об’єктів соціальної інфраструктури в Києві.

Ще одна важлива цифра – за два роки функціонування системи відеоспостереження у школах та садочках вкрали 48 відеокамер. За словами Назарова, за цими фактами були написані заяви до поліції. Станом на зараз 33 справи доведені до суду та засуджені викрадачі камер. Переважно їх крадуть та продають на чорному ринку.

У подальшому вкрадені камери закуповують. За чинним законодавством, нові камери закуповують через тендерні процедури, тому це займає певний час. 

Системи відеоспостереження це не лише камери, вона складається з кількох компонентів: ядра, сховища даних, аналітичної системи розпізнавання обличчя та власне камер..

Камери закуповували районні управління освіти (заклади освіти), вуличні – КП "Інформатика". 

Окрім того, в кожній школі передбачена посада охоронця.

- Одна посада охоронця – це понад 380 мільйонів додатково на цілодобове перебування. При тому це не найвища заробітна платня такого співробітника, - додає Фіданян.

Кожен з таких охоронців обов’язково має з собою так звану тривожну кнопку для виклику правоохоронців. 

Зараз у кожній школі обов’язково є дві відеокамери в районі входу, одна з яких зовні, інша в приміщенні. Також зафіксовані приклади, коли батьки за свої кошти купували відеокамери. У такому разі, в одній зі шкіл Києва встановлено 90 відеокамер. Однак тут виникає проблема з правом на приватність.

Готується технічне рішення задля того, аби батьки мали доступ до цих відеосистем нагляду через свої ґаджети. Наразі подібний проект на стадії тестування.

Назаров навів приклад, коли минулого року зі дитячого садочка на Оболоні вкрали дівчинку, і саме завдяки відеокамері її оперативно знайшли. 

Наразі нові освітні заклади, які здають в експлуатацію в Києві, обов’язково мусять мати систему відеонагляду.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко під час відкриття засідання Київської міської ради доручив перевірити роботу системи відеоспостереження в усіх столичних школах, садках та інших навчальних закладах після трагедії в Керчі. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.

Фото: Юрій Назаров via Facebook