Зайві витрати на 82 млн грн виявили київські аудитори в «Чорнобильського спецкомбінату»

Зайві витрати на 82 млн грн виявили київські аудитори в «Чорнобильського спецкомбінату»

Фахівці Північного офісу Держаудитслужби провели державний фінансовий аудит діяльності державного спеціалізованого підприємства  «Чорнобильський спецкомбінат» за період з 01.04.2016 по 01.07.2018.  про це повідомили в прес-службі Північного офісу Держаудитслужби.

- За результатами аудиту встановлено низку факторів та неефективних управлінських дій, що негативно вплинули на фінансово-господарську діяльність підприємства та призвели до непродуктивних, зайвих витрат на понад 82 млн грн та упущених вигод на майже 118 тис. грн, - повідомили в прес-службі Північного офісу Держаудитслужби..

Зокрема, у період, що підлягав дослідженню, ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» через необґрунтоване планування бюджетних коштів безпідставно здійснено оплату праці за рахунок коштів бюджету працівникам підприємства, які надають платні послуги, що призвело до непродуктивних витрат державного бюджету майже на 8 млн грн.

Ще майже 7,8 млн грн зайво витрачено через несвоєчасні розрахунки за отримані товари і послуги, сплату єдиного соціального внеску  та подання недостовірної інформації про заробітну плату до територіального органу Пенсійного фонду на підставі судових рішень.

Крім того, підприємство не використовувало у господарській діяльності отримане безоплатно майно, що призвело до упущеної вигоди на майже
1,3 млн грн, а також не використало можливості отримання додаткових фінансових ресурсів від передачі в оренду майна на суму понад 145 тис. грн.

Підприємство втратило додаткових надходжень на понад 7 тис. грн та упустило вигод на майже 63 тис. грн через неналежне проведення претензійно-позовної роботи стосовно орендарів, які несвоєчасно  виконували договірні зобов'язання.

Окрім того, через прийняття неефективних управлінських рішень за період з 01.04.2016 по 01.07.2018 ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» надано безоплатних послуг підприємствам, установам та організаціям, залученим до здійснення обов’язкових заходів у зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення, що призвело до непродуктивних витрат підприємства на майже 67 млн грн.

Аудиторська група надала пропозиції підприємству для поліпшення ефективності господарської діяльності ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» низку обґрунтованих рекомендацій, які було взято до виконання.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.