Київ може втратити сквер на схилах ботсаду: чи поверне суд скандальну забудову

Київ може втратити сквер на схилах ботсаду: чи поверне суд скандальну забудову

Забудовник ТОВ "Інноваційна будівельна компанія" з Білої Церкви хоче оскаржити в суді рішення Київської міської Ради про надання статусу скверу земельній ділянці на вул. Вільшанській, 2-6 у Печерському районі.

Лише в травні цього року депутати Київради ухвалили це рішення, врятувавши таким чином зелену зону від забудови.

І ось з ухвали Окружного адміністративного суду Києва стає відомо, що забудовник хоче оскаржити рішення про надання статусу скверу ділянці на Печерських пагорбах. Йдеться про ласий шматок землі площею 1,69 гектарів. 

Цікаво, що таке рішення, де йдеться про інтереси цілого міста, суддею визнано таким, що розглядатиметься за спрощеною процедурою, а це в свою чергу передбачає, що розгляд відбуватиметься без повідомлення (виклику сторін).

На це звернув увагу журналіст, який спеціалізується на незаконних забудовах у Києві, Георгій Могильний. Він зробив цю інформацію публічною та залучив депутата Київради Наталію Самойленко. Вона відреагувала на допис та пообіцяла втрутитись: "Починаємо процесуальні дії, щоб зашкодити цьому "міжсобойчику"".

Тоді Манойленко заявляла, що ТОВ "Інноваційна будівельна компанія", яка планувала звести там великий житловий комплекс, у січні 2017 року закінчився договір оренди на землю. Відтоді земельна ділянка перебувала під арештом у ході кримінальних розслідувань. Спроби забудовника поновити договір за спрощеною процедурою, зайшовши через "чорний вхід" до Департаменту земельних ресурсів КМДА, не мали успіху. І зрештою у травні ділянці на схилах ботанічного саду надали статус скверу, який би мав захистити сквер. Та, як бачимо, забудовник вирішив оскаржити це рішення в суді.

Як писало видання "Наші гроші", на цій ділянці починали будувати скандальний комплекс "Печерський Бастіон". У 2012 р. прокуратура подала в суд з вимогою визнати недійсним договір оренди на цю ділянку. Суд задовольнив вимоги прокуратури: проект землевідводу не було погоджено природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом охорони культурної спадщин та органом архітектури та містобудування. Апеляцію й касацію забудовник також програв. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.