Володимир Прокопів, Юрій Сиротюк: У Києві буде сквер Василя Сліпака й вулиця Кубанської України

Володимир Прокопів, Юрій Сиротюк: У Києві буде сквер Василя Сліпака й вулиця Кубанської України

Після емоційних дебатів у сесійній залі Київради, було прийнято рішення про перейменування вулиці Жукова у вулицю Кубанської України. Про це повідомив у Фейсбук голова фракції ВО «Свобода» у Київраді Юрій Сиротюк. Він написав: «Жуков усьо... У Києві є вулиця «Кубанської України», а після розпаду Мордору, Кубань повернеться до материнської країни... Крок за кроком».

Юрій Сиротюк також переконував депутатів, що столиця воюючої держави має право на вулиці з іменами своїх героїв-воїнів. Він також наголосив, що настав час проголосувати за створення скверу імені Героя України Василя Сліпака в межах Андріївського узвозу, який по факту вже існує.

Як повідомив секретар Київради Володимир Прокопів, Київрада працює над створенням скверу Василя Сліпака на Андріївському узвозі. Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення про «Про організаційно-правові заходи щодо створення скверу на Андріївському узвозі, 33/6 у Подільському районі міста Києва». 

Згідно з документом, на Андріївському узвозі планується облаштування скверу. Але відповідна земельна ділянка наразі перебуває в оренді. Тож виконавчий орган Київради (КМДА) провести переговори з орендарем щодо розірвання договору оренди для використання цієї ділянки для розміщення скверу. Якщо орендар відмовиться, це питання вирішуватиметься в судовому порядку. У разі згоди, збитки орендарю буде відшкодовано з міського бюджету. Також, відповідно до рішення, буде організовано заходи щодо розроблення та затвердження проекту землеустрою щодо зміни категорії цільового призначення цієї ділянки.

-Майбутньому скверу пропонується присвоїти ім’я всесвітньо відомого українського оперного співака, соліста Паризької опери, Героя України Василя Сліпака. Це вимога громади. Адже була зареєстрована відповідна петиція, яка набрала понад 10 тисяч голосів. І сьогодні ми фактично її втілюємо в життя. Цим рішенням ми створюємо нову зелену зону у середмісті столиці, а також вшановуємо нашого співвітчизника оперного співака Василя Сліпака, який героїчно загинув на Сході країни, - зазначив заступник міського голови секретар Київради Володимир Прокопів.

Для того, аби присвоїти скверу ім’я Василя Сліпака, відповідне питання має розглянути Комісія з питань найменувань.

Рішення підтримали 88 депутатів.