Добралися до фундаменту Десятинної церкви

Добралися до  фундаменту Десятинної церкви

Сьогодні, 14 вересня, розпочалися роботи із трасування фундаменту Десятинної  церкви та представлено проект робіт. Про це повідомили в прес-службі Київради.

- Коли є ініціатива від киян, від громадськості, які хочуть зробити добру, корисну справу для міста, важливо, щоб їм не заважали і не чинили опір з боку будь-якої гілки влади. Оскільки на сьогодні Київська міська рада є представницьким органом територіальної громади міста Києва, то ця ініціатива є яскравим прикладом, коли влада і громада разом, спільно роблять важливу та довгоочікувану справу. Трасування фундаменту церкви дасть можливість доступу та ознайомлення з важливою частиною історії кожному з бажаючих. Фундамент Десятинної церкви - це сакральне місце Києва і ми маємо залишити нащадкам можливість бачити і розуміти, як це було. На сьогодні проект «Зробимо разом» забезпечує таку можливість. Я певен, що ми отримаємо проект, який в подальшому на мапі цікавих місць планети займе своє почесне місце, - каже заступник міського голови-секретар Київської міської ради, член наглядової  ради проекту спільної дії «Зробимо разом» Олексій Резніков.

В свою чергу, начальник Управління охорони нерухомої культурної спадщини та заповідників Міністерства культури Яків Діхтяр додав, що трасування  фундаменту Десятинної церкви надзвичайно важливий проект як для Києва, так і для всієї України.

- Цей об'єкт важливий для України і Києва. Не варто забувати, що Десятинна церква - перша кам'яна церква Київської Русі. Довгий час її просто досліджували і кожного разу знаходили цікаві артефакти, які зберігаються в музеї. Останнього разу після досліджень здійснили консервацію м'яким ґрунтом, який дає можливість оперативно його зняти і продовжити, за необхідністю, ці дослідження . Але є сенс залишити фундамент законсервованим для нащадків і показати, де розташовувалась церква, наскільки вона булла величною. Ініціатором в здійсненні проекту виступила ГО  "Андріївсько-Пейзажна ініціатива" Марина Соловйова, безпосередньо з Інститутом археології винесли все на карту і залишилось тільки винести в натуру. Ідея прекрасна і, сподіваюся, сподобається і киянам і гостям міста, - зауважив Яків Діхтяр.

За словами Марини Соловйової, ідея відновити пам’ятне місце народилася ще навесні.

- Зараз фундамент церкви огороджений зеленим парканом і знаходиться в крайньому запустінні. Так бути не повинно, адже це – наша найцінніша святиня. Щоб відродити її ми, спільно з Інститутом археології, розробили проект по консервації фундаменту за допомогою глини і піску, а також – подальшої трасуванні фундаменту, який знайшли археологи при розкопках за останні роки. Тобто за допомогою декоративного бутового каменю червоного кольору зверху відтворять точний контур древнього фундаменту, а порожній простір озеленять. Таким чином, місце буде виглядати так, як в 1980-х роках минулого століття, – розповіла Марина.

Кошторис робіт становить 800 тис. грн.

Очільник Шевченківської райдержадміністрації Олег Гаряга пообіцяв, що районна влада буде допомагати всі, чим зможе. В тому числі, й будівельною технікою.