Чи підтримає Київрада рішення про рекультивацію сміттєвого полігону в Підгірцях

Чи підтримає Київрада рішення про рекультивацію сміттєвого полігону в Підгірцях

Мер Києва Віталій Кличко закликав депутатів Київради підтримати рішення, необхідні для реконструкції та закриття полігону побутових відходів № 5 у Підгірцях. Про це він заявив під час ранкового засідання Київради, інформує прес-служба мера.

Міський голова нагадав, що столична влада активно працює за напрямом створення у місті системи цивілізованого поводження із побутовими відходами.

- Два роки тому Київрада ухвалила рішення, яким місто зобов’язалося виконати низку заходів на полігоні № 5. Це рішення стало визначальним кроком до закриття полігону і створення альтернативи у вигляді сміттєпереробного заводу, – сказав Віталій Кличко та зауважив, що полігон у Підгірцях був побудований ще понад 32 роки тому.

За словами міського голови, столична влада розпочала виконання робіт із підготовки до закриття полігону. Наразі у Підгірцях встановлена система переробки фільтрату, розпочато пересипку карт полігону, щоб зменшити негативний вплив на навколишнє середовище, закуплена спецтехніка.

-Зараз ми розпочинаємо реконструкцію, а далі – рекультивацію полігону. Адже, на жаль, не можна його просто закрити. Полігон треба зробити безпечним – укріпити дамбу, зменшити фільтрат та багато іншого, – підкреслив він.

Віталій Кличко зауважив, що сьогодні на розгляд сесії виносять рішення, від ухвалення яких залежить виконання цих робіт.

-Ми повинні актуалізувати план, ухвалений два роки тому. Привести його у відповідність нинішнім потребам, передбачити підтримку селищних громад, що мають досить проблемне сусідство у вигляді полігону, – додав мер столиці.

Нагадаємо, проект рекультивації першої черги полігону твердих побутових відходів № 5 в с. Підгірці Обухівського району Київської області перебуває на завершальній стадії.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.