Що робити з котами на прилавках й тарганами на полицях з хлібом у Києві

Що робити з котами на прилавках й тарганами на полицях з хлібом у Києві

Останнім часом у соцмережах кияни часто діляться інформацією про антисанітарію в супермаркетах столиці. У поле зору попадали й коти в контейнерах з цукром та на ковбасних вітринах, й горобці з голубами в залах, рої мухи дрозофіли на фруктах, яйця з пліснявою, щурі.

Як повідомив на прес-конференції керівник київського відділення Держпродспоживслужби  Олег Рубан, з 20 вересня в Україні почала діяти міжнародна система контролю якості продуктів харчування в магазинах, продуктових кіосках, закладах громадського харчування.  Аби дотримання комплексу передбачених системою заходів відбулося, торгівельні заклади потрібно контролювати. Велику, якщо не головну роль тут покладено на споживачів, бо саме через їх офіційні звернення до місцевих органів Держпродспоживслужби відбуватимуться невідкладні, раптові, позапланові перевірки.

Олег Рубан закликав людей  якщо вони бачать в супермаркетах, гастрономах, кафе або ресторанах тарганів, мух, щурів, мишей, приблудних котів і собак, птахів, а також зіпсовані продукти повідомляти про це не один одному у соцмережах, а, перш за все,  в місцеві відділення Держпродспоживслужби України. Отримавши таке звернення, спеціалісти, за законом,  зобов'язані протягом 48 годин виїхати на вказаний об'єкт і провести відповідну перевірку.

-Обіцяю, що ми там буде вже на наступний день, - говорить Олег Рубан. - Зараз, наприклад, розслідується сигнал про те, що в одному з столичних супермаркетів в курячих яйцях повзали хробаки. Якщо інформація підтвердиться, на підприємство буде накладено штраф. Закон дає право оштрафувати за такого роду порушення від 8 до 186 тисяч гривень.

В магазинах має працювати ветеринарний лікар аби стежити за безпекою продуктів. В торговельних закладах має проводитися дезінфекція, дератизація (боротьба з щурами), дезінсекція (знищення комах). За їх відсутності і при наявності щурів та тарганів торговий заклад може бути не тільки оштрафовано, а й закрито на термін до 10 днів для проведення передбачених санітарними нормами заходів.