В Україні знову дозволили робити паспорти старого зразка через позов вірян

В Україні знову дозволили робити паспорти старого зразка через позов вірян

Паспорт у форматі синьої книжечки знову зможуть отримувати українці – Велика палата Верховного суду України скасувала відповідну заборону.

Відповідне рішення повідомила прес-служба суду.

Велика палата ВСУ розглянула апеляційну скаргу громадян Наталії Дегтяр, Бориса Ференса і Лідії Ференс на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 26 березня 2018 року у зразковій справі за позовом Дегтяр до Коростенського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області.

Позивачка Наталя Дегтяр мотивувала свій позов релігійними переконаннями. Вірянка Української православної церкви Московського патріархату назвала принизливим присвоєння людині ідентифікаційного номера та нанесення штрих-коду на документ, що засвідчує особу.

У рішенні суду підкреслюється, що впровадження технологій не може бути безальтернативним та примусовим.

Зрештою Велика палата Верховного суду постановила скасувати рішення КАС ВС від 26 березня 2018 року, визнати протиправною бездіяльність Державної міграційної служби у вигляді відмови від видачі Н. Дегтяр паспорта громадянина України у вигляді книжечки. ВП ВСУ зобов’язала також Міграційну службу видати Дегтяр паспорт у формі книжки.

Нагадаємо, 21 березня цього року Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою забороняється оформляти паспорт громадянина України у паперовому вигляді (синя книжка). Натомість безальтернативними визнавалися ID-картки.

Читайте також: Як швидко оформити паспорт у Києві під час сезону відпусток

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.