Столичних студентів запросили на роботу до Міністерства

Столичних студентів запросили на роботу до Міністерства

У столичній юстиції сьогодні відбувся День відкритих дверей. Фахівці ознайомили студентів із роботою структурних підрозділів, пропагуючи зайнятість на державній службі.

На заході були представлені різні підрозділи: напрямки нотаріату, державної виконавчої служби, Управління персоналу, Управління судової, аналітично-правової роботи та міжнародного співробітництва, Управління фінансового та матеріально-технічного забезпечення, Управління державної реєстрації та відділів Державної реєстрації актів цивільного стану, Управління нормативно-правових актів, систематизації законодавства, правової роботи, правової освіти та ін.

Студенти Київського університету права НАН України, Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного транспортного університету, Національного авіаційного університету, Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, Київського національного торговельно-економічного університету, Київського університету туризму, економіки та права, Національного університету біоресурсів та природокористування, Національної Академії внутрішніх справ та ін. відвідали захід.

- День відкритих дверей – це хороша можливість для студентів детальніше ознайомитися з діяльністю органів юстиції та влаштуватись на стажування, а в майбутньому і на роботу. Ефективний розвиток держави можливий тільки завдяки залученню молоді, – сказала заступник Міністра юстиції України Іванна Смачило.

Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко, в свою чергу, зауважив, що двері столичної юстиції завжди відкриті для креативної та ініціативної молоді та зазначив, що зараз робота на державній службі стала конкурентною із роботою у бізнесі.

- З початку 2018 року до столичної юстиції долучилось майже 200 нових співробітників. Після успішного стажування на роботу в управління юстиції влаштувалось близько 30 осіб. Загалом штат столичної юстиції – 1219 фахівців, – додав керівник юстиції міста Києва.

Але на запитання, яка ж зарплата очікує на вчорашнього студента, відповідає:

- Потрапивши до юстиції міста Києва  із студентської лави можна розраховувати на зарплату у 4-5 тис. грн. Але протягом кількох місяців  вона буде зростати, адже додаються надбавки за стаж та інші, а також премія. Все залежить від людини, на скільки вона ефективно працює. Якщо людина є проактивною, знає іноземні мови, розвивається, то вона завжди може отримати підвищення. Якщо людина  дуже інтенсивно працює, то є надбавка за інтенсивність, якщо виконує додаткову роботу, то це буде оцінено.

Пан Куценко повідомив, що зараз у столичній юстиції існує близько 100 вакансій для молодих людей, які ще не мають досвіду.

Звичайно, таку зарплату для столиці ніяк не назвеш конкурентною. І хоча перспективи у майбутньому є, а також і соціальний захист, але не дивно, що великий відсоток молоді обирає заробляти гарно вже зараз та йде працювати до приватних структур.

На заході «Вечірка» поспілкувалася з Віталієм Панчуком, колишнім студентом-практикантом, який наразі уже виконує обов’язки керівника Відділу аналітично-правової роботи у столичній юстиції, не зважаючи на молодий вік (22 роки).

- Я аналізую всі нові норми законодавства, пов’язані з юстицією, і не лише в Україні, а й в зарубіжних країнах, які можна запровадити в нашій країні. В столичну юстицію я прийшов на практику 3 роки тому. Після проходження практики мені запропонували залишитись за цивільно-правовою угодою. Трохи пізніше став держслужбовцем. Коли лише прийшов на роботу, отримував близько 4 тис. грн, зараз з усіма преміями та надбавками отримую 10 тис. грн, - ділиться досвідом Віталій.

Зараз хлопець вчиться у заочній магістратурі Київського університету туризму, економіки та права. У майбутньому планує покращувати знання англійської. У найближчі роки Віталій не збирається йти з державної служби.  

Віталій порадив молодим людям не боятися рано влаштовуватися на роботу, ще не довчившись, а переходити на заочну форму навчання. Адже практичний  досвід роботи не замінить жодна теорія.

Але деякі молоді люди йдуть на держслужбу для того, щоб розширити власні можливості.

Так, першокурсниця Діана, яка залишила заявку на стажування, зізнається, що хоча й мріє працювати юристом, і поки що не визначилася, за яким саме напрямом, адже їй цікаво все, але не виключає можливість використовувати службові зв’язки, якщо потрапить на державну службу. Наприклад, мати бізнес. На моє зауваження, що державний службовець не повинен мати бізнес, дівчина додає:

- А якщо бізнес буде на комусь....

Тому моя думка як автора цього матеріалу: дуже хотілося, щоб наступили часи, коли рівень зарплат на державній службі зросте до рівня зарплат у бізнесі. Тоді дійсно можна буде обирати найкращих спеціалістів та виключити корупційну складову.

Конкурси на заміщення вакантних посад відбуваються регулярно. Зокрема, з початку року в Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві пройшло вже 9 відкритих конкурсів. Із детальною інформацією можна ознайомитись на сайті Головного територіального управління юстиції у місті Києві.