Спустились до штольні та потрапили за ґрати: чим закінчилась екскурсія «підземеллями» Київводоканалу

Спустились до штольні та потрапили за ґрати: чим закінчилась екскурсія «підземеллями» Київводоканалу

На просторах інтернету часто можна натрапити на рекламу екскурсій «секретними» місцями Києва: шахти, штольні, підземні сховища, тунелі... Дуже часто місцем для екстремального туризму  вказуються об’єкти  Київводоканалу, де проходять водопровідні та каналізаційні мережі.

-Такі «прогулянки» не тільки наражають на небезпеку киян, а й ставлять під загрозу безперебійне водозабезпечення міста. Київводоканал заявляє, що перебувати на режимних об’єктах підприємства без спеціальних дозволів категорично заборонено., - повідомляє прес-служба Київводоканалу.

Днями завдяки поліції затримали групу «туристів», що незаконно пробралася у одну із штолень. Щоб туди потрапити зловмисники за допомогою болгарки зламали вхідні двері  та зрізали решітки. Щодо порушників розпочато слідчі дії.

У Київводоканалі наголошують, що штольні, які  пролягають  на глибині майже 90 метрів, повністю затемнені, деяке обладнання в аварійному стані, а всі нюанси розгалуженої мережі знають тільки досвідчені працівники Київводоканалу.

-Вода у трубах знаходиться під великим тиском, в разі пошкодження водоводу виникне реальна небезпека для життя. Якщо трапиться  нещасний випадок медики не зможуть оперативно надати допомогу через важкодоступність місця події., - пояснюють елементарні правила безпеки комунальники.

Крім того, штольні підприємства режимні стратегічні об’єкти, які охороняються законом. Зараз, коли на сході України триває війна, відповідальність за порушення закону в частині доступу на стратегічні об’єкти - особливо сувора.

- Будьте пильними та у разі, якщо натрапите на пости в соцмережах, які пропонують небезпечні екскурсії водопровідними та каналізаційними мережами повідомте Київводоканал (044) 202-02-02, kvk.press@gmail.com, - звертаються до киян у прес-службі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.