Мін’юст розпочинає масштабну кампанію серед дітей #СтопБулінг

Мін’юст розпочинає масштабну кампанію серед дітей #СтопБулінг

Щороку дві треті – 67% – українських дітей стають жертвами, кривдниками або свідками психологічного знущання у навчальних закладах. Лише минулого року в українських школах зафіксували близько 109 тисяч звернень до психологів через цькування. Про це повідомили в прес-службі Мінюсту.

-За даними дослідження UNICEF 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. А що найстрашніше, 22% – вважають, що це нормальне явище., - зазначила заступник міністра юстиції України Іванна Смачило.

В межах кампанії #СтопБулінг правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» підготували покрокову інструкцію, що робити, якщо Ваша дитина постраждала від булінгу:

  1. Звернутися до класного керівника, а в разі його/її неспроможності владнати ситуацію –  до завуча або директора школи. 
  2. Найкраще написати і зареєструвати офіційну заяву, адже керівництво закладу освіти несе особисту відповідальність за створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини. 
  3. Якщо вчителі та адміністрація не розв’язали проблему – звертайтеся із заявою до поліції.

У Мінюсті звертають увагу, що до повноліття відповідальність за вчинки підлітка несуть батьки, яких можуть притягнути до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності. Після того, як дитині виповнилось 18 наступає особиста відповідальність дитини за деякі прояви булінгу.

Якщо дитині потрібна психологічна допомога, радять звертатись за номером  116 111, це цілодобова Національна гаряча лінія для дітей та батьків з питань захисту прав дітей.

 Якщо необхідна правова допомога: юридична консультація, складання заяви, інших документів, – звертайтеся до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України).

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.