На Контрактовій площі «рятували» манекенів

На Контрактовій площі «рятували» манекенів

Ольга Кондратюк, Наталя Плохотнюк

На Контрактовій площі рятувальним флешмобом  відзначали Всесвітній день першої медичної  допомоги.

Червоний Хрест – провідний лідер у світі з навчання населення навичкам надання першої допомоги. У Товаристві Червоного Хреста України 400 інструкторів та 46 тренерів - кваліфіковані медики та волонтери навчають рятувати людські життя.

Київська міська організація Товариства Червоного хреста організувала показовий урок з проведення серцево-легеневої реанімації на Контрактовій площі столиці.

Його провів Романюк Олександр – військовий лікар, волонтер Червоного Хреста. Він розповідав про те, як правильно надавати першу допомогу, а десятки його колег показували на манекенах, як  це робити практично.

 Рятувальники Головного управління ДСНС провели показові прийоми вилучення постраждалих з автомобіля.

Фахівці Подільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді знайомили з правилами здорового способу життя, а представники патрульної поліції в ігровій формі нагадували про безпечну поведінку на дорозі.

Ситуації, коли людям необхідна перша допомога – раптові та непередбачувані.

Мета надання першої медичної допомоги – це проведення заходів для порятунку життя під час так званої «золотої години», до приїзду швидкої. Той час, коли важлива кожна хвилина, коли необхідно зрозуміти, що саме від тебе залежить чиєсь життя.

Тож, якщо Ви помітили постраждалого: перше, що необхідно зробити - визначити чи притомна людина, чи дихає. Потім потрібно негайно викликати швидку і розповісти все що бачите. Після цього у Вас з'явиться час щоб реанімувати потерпілого – необхідно зробити кілька підходів по 30 поштовхів на центр грудної клітки, глибина 5 і більше сантиметрів.

 Є чотири моменти, до яких потрібно надавати допомогу:

з'явилися ознаки життя (дихання, пульс);

до приїзду «швидкої»;

 якщо є загроза власній безпеці;

поки рятівник не втомився.

Волонтер Ніна Інокентіївна, медик за освітою,  спочатку  сама рятувала людей, а згодом понад  20 років навчала цьому інших. Вона вважає, що найскладніше в першій допомозі – визначити, що ти тут потрібен – а потім все легко, справа техніки.

Як показує практика більшість людей, а особливо молодь, не знають, як надавати першу медичну допомогу. Тому при Подільському районному відділенні Товариства Червоного Хреста було створено спеціальну Сімейну академію для дітей та батьків, де навчають основам надання першої медичної допомоги.

- Кияни цікавляться першою медичною допомогою, особливо батьки для своїх дітей, - каже Альона Гребенчукова голова подільської районної організації Товариства червоного хреста України, інструктор зі швидкої допомоги,  - Саме від вас може залежати життя інших людей.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.